PROVIMI PRANUES për regjistrim në klasën e 6-të, 7-të, 8-të, 9-të

PROVIMI PRANUES për regjistrim në klasën e 6-të, 7-të, 8-të, 9-të

Apliko tani! DATA E PROVIMIT 18 Maj 2019, e Shtunë – në orën 10:00 Ditën e provimit duhet ta keni me vete: ID, Laps, Gomë, Mprehëse. Rezultatet do të shpallën me datën More »

Gara e X-të në Lëndën e Kimisë

Gara e X-të në Lëndën e Kimisë

Apliko tani! PROGRAMI I GARËS: • Testi mbahet më 09.03.2019 në ora 10:00. • Kohëzgjatja: 100 min. • Numri i Pyetjeve: 50 • Rezultatet e Provimit : 20.03.2019 (e mërkurë) në www.mackosova.com TË More »

Gara e X-të në Gjuhën Angleze

Gara e X-të në Gjuhën Angleze

Apliko tani! PROGRAMI I GARËS: • Testi mbahet më 16.03.2019 në ora 10:00. • Kohëzgjatja: 100 min. • Numri i Pyetjeve: 50 • Rezultatet e Provimit : 20.03.2019 (e mërkurë) në www.mackosova.com TË More »

 

PROVIMI PRANUES për regjistrim në klasën e 6-të, 7-të, 8-të, 9-të

Apliko tani!

DATA E PROVIMIT

18 Maj 2019, e Shtunë – në orën 10:00
Ditën e provimit duhet ta keni me vete:

  • ID,
  • Laps,
  • Gomë,
  • Mprehëse.

Rezultatet do të shpallën me datën 24 Maj 2019 në web faqet e shkollave.

PROCEDURA E APLIKIMIT

Pranimi i nxënësve në kl. 6-të, 7-të, 8-të, 9-të bëhet sipas suksesit që tregojnë në provimin pranues.

Aplikimet mund të bëhen personalisht në shkollë apo përmes webfaqes sonë të internetit. (Në aplikimet online vërtetimi duhet të dorëzohet para datës së provimit ose në ditën e provimit).

QENDRAT E PROVIMIT

  • Ferizaj: Shkolla “Jeronim De Rada”
  • Gjakovë: Shkolla “Mehmet Akif”
  • Gjilan: Shkolla “Selami Hallaqi”
  • Lipjan: Shkolla “Mehmet Akif”
  • Pejë: Shkolla “Lidhja e Prizrenit”
  • Podujevë: Shkolla “Ibrahim Rugova”
  • Rahovec: Shkolla “Isa Boletini”
  • Shtime: Shkolla “Emin Duraku”
  • Suharekë: Shkolla “7 Marsi”

Gara e X-të në Lëndën e Kimisë

Apliko tani!

PROGRAMI I GARËS:

• Testi mbahet më 09.03.2019 në ora 10:00.
• Kohëzgjatja: 100 min.
• Numri i Pyetjeve: 50
• Rezultatet e Provimit : 20.03.2019 (e mërkurë) në www.mackosova.com

TË DHËNAT PËR PROVIM:

Për kl.e 8-ta: Njësitë mësimore të kl. 7-ta dhe 8-ta.
Për kl.e 9-ta: Njësitë mësimore të kl. 7-ta, 8-ta dhe 9-ta.
• Pyetjet do të jenë me alternativa të shumëfishta.

APLIKIMI DHE PJESËMARRJA:

• Pjesëmarrës do të jenë nxënësit e kl.8-ta dhe të 9-ta.
• Aplikimet duhet të bëhen në: www.mackosova.com
• Afati i fundit për aplikim : 05.03.2019

QENDRAT E PROVIMIT:

•  Dragash – Shkolla “Sezai Surroi”
•  Drenas  – Shkolla “Halil Bajraktari”
•  Ferizaj – Shkolla “Jeronim De Rada”
•  F.Kosovë – Shkolla “Mihal Grameno”
•  Gjakovë – Shkolla “Mehmet Akif”
•  Gjilan – Shkolla “Selami Hallaqi”
•  Kamenicë – Shkolla “Dëshmorët e Kombit”
•  Mitrovicë – Shkolla “Eqrem Cabej”
•  Obilic – Shkolla “ISP”
•  Podujevë – Shkolla “Ibrahim Rugova”
•  Prishtina – Shkolla “ISP”
•  Prizren – Shkolla “Mehmet Akif”
•  Rahovec – Shkolla “Isa Boletini”
•  Shtime – Shkolla “Emin Duraku”
•  Skënderaj – Shkolla “Shaban Jashari”
•  Suharekë – Shkolla “7 Marsi”
•  Vushtrri – Shkola “SHFMU 2”

NDARJA E SHPËRBLIMEVE

•  Ceremonia e shpërblimeve mbahet të shtunën më 23.03.2019, në ora 11:00 të Kolegjin “Mehmet Akif” në Lipjan.

Mostër i provimit nga lënda e Kimisë – kl. 8
Mostër i provimit nga lënda e Kimisë – kl. 9

SHPËRBLIMET:

Gara e X-të në Gjuhën Angleze

Apliko tani!

PROGRAMI I GARËS:

• Testi mbahet më 16.03.2019 në ora 10:00.
• Kohëzgjatja: 100 min.
• Numri i Pyetjeve: 50
• Rezultatet e Provimit : 20.03.2019 (e mërkurë) në www.mackosova.com

TË DHËNAT PËR PROVIM:

Për kl.e 8-ta: Njësitë mësimore të kl. 7-ta dhe 8-ta.
Për kl.e 9-ta: Njësitë mësimore të kl. 7-ta, 8-ta dhe 9-ta.
• Pyetjet do të jenë me alternativa të shumëfishta.

APLIKIMI DHE PJESËMARRJA:

• Pjesëmarrës do të jenë nxënësit e kl.8-ta dhe të 9-ta.
• Aplikimet duhet të bëhen në: www.mackosova.com
• Afati i fundit për aplikim : 11.03.2019

QENDRAT E PROVIMIT:

•  Dragash – Shkolla “Sezai Surroi”
•  Drenas  – Shkolla “Halil Bajraktari”
•  Ferizaj – Shkolla “Jeronim De Rada”
•  F.Kosovë – Shkolla “Mihal Grameno”
•  Gjakovë – Shkolla “Mehmet Akif”
•  Gjilan – Shkolla “Selami Hallaqi”
•  Kamenicë – Shkolla “Dëshmorët e Kombit”
•  Mitrovicë – Shkolla “Eqrem Cabej”
•  Obilic – Shkolla “ISP”
•  Podujevë – Shkolla “Ibrahim Rugova”
•  Prishtina – Shkolla “ISP”
•  Prizren – Shkolla “Mehmet Akif”
•  Rahovec – Shkolla “Isa Boletini”
•  Shtime – Shkolla “Emin Duraku”
•  Skënderaj – Shkolla “Shaban Jashari”
•  Suharekë – Shkolla “7 Marsi”
•  Vushtrri – Shkola “SHFMU 2”

NDARJA E SHPËRBLIMEVE

•  Ceremonia e shpërblimeve mbahet të shtunën më 23.03.2019, në ora 11:00 të Kolegjin “Mehmet Akif” në Lipjan.

SHPËRBLIMET:

THE TIMETABLE of THE 1st EXAMS

Urime 28 Nëntori – Dita e Flamurit