Lista e finalistëve të garave të Kimisë dhe Gjuhës Angleze

Lista e finalistëve të garave të Kimisë dhe Gjuhës Angleze

Më poshtë mund të gjeni listat me emrat, vendin dhe datat në të cilat do të mbahen kampet përgatitore për gjuhë agleze dhe kimi.     18.01.2020   25.01.2020 More »

Rezultatet e Olimpiadës së X-të në Lëndën e Kimisë dhe në Gjuhën Angleze

Rezultatet e Olimpiadës së X-të në Lëndën e Kimisë dhe në Gjuhën Angleze

Ditën e hënë më 23 dhjetor në web faqen tonë do të shpallen listat me emrat e nxënësve të ndar në grupe të cilët do të marrin pjesë në kampin e mësimit More »

Informacione rreth garës në Lëndën e Kimisë dhe në Gjuhën Angleze

Informacione rreth garës në Lëndën e Kimisë dhe në Gjuhën Angleze

Testimi do të mbahet online. Testimin mund ta bëni në secilin vend dhe mjet që ka çasje në internet . Testimi do të ketë 50 pyetje dhe do të zgjasë 70 minuta, More »

Gara e XI-të në Lëndën e Kimisë  dhe në Gjuhën Angleze

Gara e XI-të në Lëndën e Kimisë dhe në Gjuhën Angleze

Apliko tani per Kimi! Apliko tani per Gjuhë Angleze! A. Faza e 1-rë e testimit Testimi do të mbahet online më 14.12.2019, në ora 10:00. Testimi do të mbahet online në www.mackosova.com More »

IQ CHALLENGE

IQ CHALLENGE

Apliko tani! More »

 

PROVIMI PRANUES për regjistrim në klasën e 6-të, 7-të, 8-të, 9-të

Apliko tani!

DATA E PROVIMIT

18 Maj 2019, e Shtunë – në orën 10:00
Ditën e provimit duhet ta keni me vete:

  • ID,
  • Laps,
  • Gomë,
  • Mprehëse.

Rezultatet do të shpallën me datën 24 Maj 2019 në web faqet e shkollave.

PROCEDURA E APLIKIMIT

Pranimi i nxënësve në kl. 6-të, 7-të, 8-të, 9-të bëhet sipas suksesit që tregojnë në provimin pranues.

Aplikimet mund të bëhen personalisht në shkollë apo përmes webfaqes sonë të internetit. (Në aplikimet online vërtetimi duhet të dorëzohet para datës së provimit ose në ditën e provimit).

QENDRAT E PROVIMIT

  • Ferizaj: Shkolla “Jeronim De Rada”
  • Gjakovë: Shkolla “Mehmet Akif”
  • Gjilan: Shkolla “Selami Hallaqi”
  • Lipjan: Shkolla “Mehmet Akif”
  • Pejë: Shkolla “Lidhja e Prizrenit”
  • Podujevë: Shkolla “Ibrahim Rugova”
  • Rahovec: Shkolla “Isa Boletini”
  • Shtime: Shkolla “Emin Duraku”
  • Suharekë: Shkolla “7 Marsi”

THE TIMETABLE of THE 1st EXAMS

Gara e X-të në Lëndën e Kimisë

Apliko tani!

PROGRAMI I GARËS:

• Testi mbahet më 09.03.2019 në ora 10:00.
• Kohëzgjatja: 100 min.
• Numri i Pyetjeve: 50
• Rezultatet e Provimit : 20.03.2019 (e mërkurë) në www.mackosova.com

TË DHËNAT PËR PROVIM:

Për kl.e 8-ta: Njësitë mësimore të kl. 7-ta dhe 8-ta.
Për kl.e 9-ta: Njësitë mësimore të kl. 7-ta, 8-ta dhe 9-ta.
• Pyetjet do të jenë me alternativa të shumëfishta.

APLIKIMI DHE PJESËMARRJA:

• Pjesëmarrës do të jenë nxënësit e kl.8-ta dhe të 9-ta.
• Aplikimet duhet të bëhen në: www.mackosova.com
• Afati i fundit për aplikim : 05.03.2019

QENDRAT E PROVIMIT:

•  Dragash – Shkolla “Sezai Surroi”
•  Drenas  – Shkolla “Halil Bajraktari”
•  Ferizaj – Shkolla “Jeronim De Rada”
•  F.Kosovë – Shkolla “Mihal Grameno”
•  Gjakovë – Shkolla “Mehmet Akif”
•  Gjilan – Shkolla “Selami Hallaqi”
•  Kamenicë – Shkolla “Dëshmorët e Kombit”
•  Mitrovicë – Shkolla “Eqrem Cabej”
•  Obilic – Shkolla “ISP”
•  Podujevë – Shkolla “Ibrahim Rugova”
•  Prishtina – Shkolla “ISP”
•  Prizren – Shkolla “Mehmet Akif”
•  Rahovec – Shkolla “Isa Boletini”
•  Shtime – Shkolla “Emin Duraku”
•  Skënderaj – Shkolla “Shaban Jashari”
•  Suharekë – Shkolla “7 Marsi”
•  Vushtrri – Shkola “SHFMU 2”

NDARJA E SHPËRBLIMEVE

•  Ceremonia e shpërblimeve mbahet të shtunën më 23.03.2019, në ora 11:00 të Kolegjin “Mehmet Akif” në Lipjan.

Mostër i provimit nga lënda e Kimisë – kl. 8
Mostër i provimit nga lënda e Kimisë – kl. 9

SHPËRBLIMET:

Gara e X-të në Gjuhën Angleze

Apliko tani!

PROGRAMI I GARËS:

• Testi mbahet më 16.03.2019 në ora 10:00.
• Kohëzgjatja: 100 min.
• Numri i Pyetjeve: 50
• Rezultatet e Provimit : 20.03.2019 (e mërkurë) në www.mackosova.com

TË DHËNAT PËR PROVIM:

Për kl.e 8-ta: Njësitë mësimore të kl. 7-ta dhe 8-ta.
Për kl.e 9-ta: Njësitë mësimore të kl. 7-ta, 8-ta dhe 9-ta.
• Pyetjet do të jenë me alternativa të shumëfishta.

APLIKIMI DHE PJESËMARRJA:

• Pjesëmarrës do të jenë nxënësit e kl.8-ta dhe të 9-ta.
• Aplikimet duhet të bëhen në: www.mackosova.com
• Afati i fundit për aplikim : 11.03.2019

QENDRAT E PROVIMIT:

•  Dragash – Shkolla “Sezai Surroi”
•  Drenas  – Shkolla “Halil Bajraktari”
•  Ferizaj – Shkolla “Jeronim De Rada”
•  F.Kosovë – Shkolla “Mihal Grameno”
•  Gjakovë – Shkolla “Mehmet Akif”
•  Gjilan – Shkolla “Selami Hallaqi”
•  Kamenicë – Shkolla “Dëshmorët e Kombit”
•  Mitrovicë – Shkolla “Eqrem Cabej”
•  Obilic – Shkolla “ISP”
•  Podujevë – Shkolla “Ibrahim Rugova”
•  Prishtina – Shkolla “ISP”
•  Prizren – Shkolla “Mehmet Akif”
•  Rahovec – Shkolla “Isa Boletini”
•  Shtime – Shkolla “Emin Duraku”
•  Skënderaj – Shkolla “Shaban Jashari”
•  Suharekë – Shkolla “7 Marsi”
•  Vushtrri – Shkola “SHFMU 2”

NDARJA E SHPËRBLIMEVE

•  Ceremonia e shpërblimeve mbahet të shtunën më 23.03.2019, në ora 11:00 të Kolegjin “Mehmet Akif” në Lipjan.

SHPËRBLIMET:

Urime 28 Nëntori – Dita e Flamurit